IP телефонія, SIP телефонія

Це телекомунікаційна послуга, яка реалізує надання телефонного зв'язку через мережу Інтернет.

Вона доступна, як через дротове підключення до Інтернету, так і через мобільні мережі. IP телефонія стала доступна завдяки IP протоколу (Internet Protocol), який дозволяє передавати голосові та відео дані за допомогою глобальної мережі Інтернет, що значно знижує витрати на зв’язок. Користувач отримує звичайні функції традиційної телефонії, а також багато переваг, які можливі завдяки Інтернету і програмному забезпеченню.

Поняття IP телефонія має доволі широке визначення. Можливість передавати голосові та відео дані через Інтернет реалізується за допомогою різних технологій, протоколів, засобів. Наприклад, VoIP (Voice over IP), SIP (Session Initiation Protocol), SIP транк тощо.

В залежності від способу реалізації, оператори можуть називати свої послуги “IP телефонія”, “IP лінія”, “SIP телефонія”, “SIP номер” тощо.

Як працює IP телефонія?

Компоненти IP телефонії

IP телефонія дозволяє здійснювати виклики на будь-які номери телефонів, включаючи міжнародні, за значно нижчі ціни, ніж у традиційних телефонних мережах. Більш того, використання IP телефонії не потребує значних інвестицій у дороге обладнання, що дозволяє компаніям ефективно використовувати свої ресурси. Також можна підключити безліч користувачів до одного вузла, що дозволяє значно знизити витрати на обслуговування.

Лінії IP телефонії може призначатись номер телефону, при цьому він не прив’язаний до адреси розташування, наприкад офісу. Тому при переїзді офісу немає ніяких складнощів стосовно номеру. IP телефонія має багато функцій, таких як: багатоканальні номери, переадресація дзвінків, розподіл дзвінків, визначення/приховування номеру тощо.

Для користування IP телефонією потрібні або додаток для комп’ютера чи мобільного пристрою, або фізичний IP телефон. Можливо також підключення звичайного аналогового телефонного апарату до IP телефонії з використанням IP шлюзу. Користуватись можна з будь-якого місця, де є підключення до Інтернету. Здійснення дзвінків та отримання дзвінків не відрізняється від користування звичайним телефоном. Також через IP телефонію можна робити відео-дзвінки і спілкуватись в чатах, якщо ці функції підтримують клієнтські засоби.

По мірі зростання потреб бізнесу, послуга “IP телефонія” дозволяє легко робити масштабування аж до рівня великої корпоративної мережі.

Ціни на IP телефонію

Зазвичай оператори, які надають послугу “IP телефонія”, “SIP телефонія”, продають цілий пакет послуг разом із самою телефонною лінією. Пакети мають різне наповнення щодо включених послуг та різний обсяг самих послуг (наприкад, доступних пакетних хвилин для розмов тощо). Різні пакети підходять бізнесу з різними цілями і різними масштабами. Наприклад, комусь достатньо однієї лінії щоб приймати дзвінки, а комусь треба 5 ліній і великий обсяг вихідних телефонних дзвінків. В залежності від наповненості, пакети мають різні ціни. Також бувають пакети додаткових послуг, які бізнес може замовити в доповнення до базового пакету.

На вартість користування послугою “IP телефонія”, “SIP телефонія” впливає і обладнання, яке мінімально необхідне для користування та яке обирає замовник для своєї зручності.

Приблизні ціни на IP телефонію та її окремі елементи наведені в таблиці станом на 01.01.2024:

ПослугаЦіна
Плата за лінію без включених хвилинвід 45 грн/місяць
Плата за лінію з включеними хвилинамивід 100 грн/місяць
Включені хвилини:
- Дзвінки на місцеві міські номеривід 100 хвилин
- Дзвінки на мобільні номеривід 100 хвилин
Поза пакетним наповненням:
- Дзвінки на місцеві міські номеривід 0,054 грн/хвилина
- Дзвінки на міські номери по Українівід 0,3 грн/хвилина
- Дзвінки на мобільні номеривід 0,4 грн/хвилина
- Дзвінки на міжнародні напрямкиокремі тарифи
Додаткова лініявід 5 грн
Обладнаннявід 1000 грн
Підключеннявід 0 грн

Додаткові послуги і функції IP телефонії

Користуючись IP телефонією бізнес може отримати такі можливості:

 • Ідентифікація номеру, що викликає
 • Заборона ідентифікації свого номеру
 • Переадресація виклику, якщо номер зайнятий
 • Переадресація виклику, якщо номер не відповідає
 • Безумовна переадресація
 • Очікування виклику
 • Коротка нумерація
 • Вхідний зв’язок (переадресація з короткого номера на SIP номер)
 • Вихідний зв’язок з короткого номера
 • Конференція
 • Розподілення вхідних викликів на декілька номерів
 • Запис телефонних розмов
 • Збереження телефонних номерів
 • Кнопка зворотнього дзвінку на сайті
 • Автоматична система розподілу дзвінків
 • Автоматичний зворотній дзвінок
 • Автоінформатор
 • Голосове привітання
 • СПАМ-моніторинг телефонних номерів
 • Заборона вихідних викликів
 • Заборона анонімних викликів
 • Тощо

Супутні послуги

Разом з послугою “IP телефонія” бізнес можуть зацікавити наступні послуги:

 • “Віртуальна АТС” - дозволяє отримати майже безмежні переваги цифрової АТС без потреби встановлювати власну фізичну АТС.
 • “SIP транк” - дозволяє розширити ваші можливості щодо телефонії.
 • “Номер 0-800, 0-900” - забезпечує клієнтам вашого бізнесу можливість зв’язку з вами без будь-яких витрат для них або за рахунок спеціальних тарифів.
 • “Інтернет для бізнесу” - дозволяє отримати надійне, швидкісне підключення до глобальної мережі Інтернет будь-якого об’єкту вашого бізнесу.

Пошук оператора IP телефонії

Як можна побачити, існує безліч варіантів послуги “IP телефонія” та безліч факторів, які впливають на ціну. Для того, щоб не загубитися в цьому різноманітті і не витрачати час на дзвінки операторам та отримати саме те, що треба вашому бізнесу (а не те, що хочуть продати менеджери операторів), ви можете безкоштовно скористатись платформою Telecomsvit для пошуку оператора-постачальника.

Наразі, пошук послуги “IP телефонія” знаходиться в стадії розробки. Але вже зараз ви можете шукати постачальника послуг “Інтернет для бізнесу” та “Остання миля”. Підписуйтесь на наші сторінки в соціальних мережах, щоб бути в курсі оновлень на платформі linkedin та facebook.

Почати пошук

Інші види телеком-послуг

sip

SIP транк

Об'єднання декількох SIP телефонних ліній для потреб зростаючого бізнесу.

arrow_forward
call_merge

Віртуальна АТС

Функціональна і гнучка АТС на базі хмарних технологій тепер доступна кожному - від малого бізнесу до великих корпорацій.

arrow_forward
dashboard_customize

Переглянути інші послуги

arrow_forward

Всі телеком-оператори на одній платформі

Економте свій час і ресурси - швидко і безкоштовно замовляйте послуги на Telecomsvit

Замовити
want-to-try
want-to-try
telecomsvit

Об'єднуємо телеком-операторів та замовників

Зроблено в Україні

info@telecomsvit.com

+38 063 163 10 10

(10:00 - 18:00 Пн-Пт)

facebooklinkedin

© 2024 Телекомсвіт